tel: +48 22 101 07 47 mob: +48 604 99 44 66 email: info@iberiahome.pl

Costa Blanca to ponad 218 km linii wybrzeża obfitującej w piękny złocisto-biały piasek i lazurowy kolor morza. Jest to miejsce, gdzie wzamek alicante iberiahomeystępuje ponad 320 dni słonecznych w roku. Niezwykły klimat i ciepłe morze są jedną z głównych atrakcji wybrzeża przyciągających niezliczone miliony turystów rocznie. Zima trwa od listopada do marca. W tym czasie temperatury kształtują się na poziomie 16 – 18°C. Natomiast na pozostałe miesiące przypada lato.

Nazwa Costa Blanca (czyli Białe wybrzeże) pochodzi od kwiatów migdałowca i białych piaszczystych plaż, występujących na jej terenie. Stolicą regionu jest urocze miasto Alicante.

Obecny rozwój infrastruktury turystycznej oraz nowoczesne szlaki komunikacyjne umożliwiają w łatwy sposób przedostanie się na Costa Blanca. Z Polski do Alicante dostaniemy się z Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Krakowa i Katowic.

Dzięki doskonałej lokalizacji , przepięknej śródziemnomorskiej naturze , zapierającym dech w piersiach krajobrazom i niezliczonym turystycznym oraz sportowym atrakcjom rejon ten jest niezwykle pożądany przez inwestorów nie tylko z Europy, ale także z Azji i Stanów Zjednoczonych. Dlatego IberiaHome jest w stanie spełnić Państwa marzenia oferując nieruchomości na Costa Blanca w tym wille, domy i apartamenty.

Na piękno regionu wpływają krajobrazy nie tylko lazurowego morza, ale także gór, które roztaczają się dookoła. Region Alicante jest drugim w Hiszpanii obszarem pod względem występowania masywów górskich. Na Costa Blanca możemy doświadczyć prawdziwego klimatu śródziemnomorskiego. Na tarasach górskich rosną prawdziwe śródziemnomorskie rośliny, zasadzone przez Maurów.

 

Wśród nich są dęby, sosny, jodły, aromatyczne drzewka karbowe (świętojańskie). Dla tych którzy kochają góry i wspinaczkę górską jest to miejsce, gdzie znajdą świetnie oznakowane, różnorodne szlaki. Na południu regionu góry dają miejsce gajom palmowym i niezliczonym malutkim wioskom.

W północnej części Costa Blanca góry łączą się z morzem. Plaże mają charakter spadzistych urwisk. Teren bogaty jest w jaskinie i zatoczki. W środkowej części Costa Blanca strome urwiska przechodzą w piaszczyste plaże. Południowa część Białego Wybrzeża to szerokie, białe, piaszczyste plaże.

 

 

Tereny sąsiadujące z regionem Torrevieja bogate są w słone jeziora. Wybierając się na spacer w te rejony, poznamy liczne i unikalne gatunki fauny i flory, skupiające się wokół słonych zbiorników wodnych (m.in. brodzące w wodach flamingi). Jeziora mają kolor różowo – fioletowy, a to za sprawą zabarwienia różowych alg. Również w tych okolicach warto zaznać kąpieli błotnych, które wpływają korzystnie na choroby reumatyczne, w procesach rehabilitacji , a także układu oddechowego. Na taką wycieczkę warto zaopatrzyć się w wiaderko do polewania błotem, gąbkę i obuwie do wody bowiem przy dnie woda osiąga wysokie temperatury.

Costa Blanca nieruchomosci

Do atrakcji Costa Blanca należy zaliczyć gaj palmowy w Elche. Jest to największy obszar w Europie, gdzie rosną palmy. Przyjmuje się, że na terenie parku rośnie około pół miliona drzew palmowych.

Region Costa Blanca jest także bogaty w liczne archeologiczne znaleziska i dowody, świadczące o historii tego miejsca, kształtowanego przez tysiące lat. Pozostawili tutaj ślady Fenicjanie, Kartagińczycy, Rzymianie i Muzułmanie. Ślady te pozwalają nam wyobrazić sobie czasy i okoliczności, w jakich było im dane żyć.

Udając się w głąb lądu, mamy możliwość odkrycia licznych, urodzajnych pól winnych, a także spróbowania lokalnych dań. Grzechem byłoby nie spróbować wybornej paelli, ogromnego wyboru tapas, spożywanych przez lokalną społeczność przeważnie przy barze, a także deseru creme caramel.

 

Costa Blanca obfituje w różnego rodzaju uroczystości i fiesty. Jedną z najbardziej znanych jest Święto Ognia w Alicante. Odbywa się ono 20 -24 czerwca i ma na celu celebrowanie nadchodzącego lata. Na ulicach pojawiają się okazałe kukły, przebrani ludzie. Towarzyszy temu głośna muzyka i śpiewy. Na koniec kukły są ostentacyjnie palone.

Wzdłuż wybrzeża wybudowane zostały liczne, nowoczesne mariny, do których przypływają luksusowe jachty i statki. Możemy również skorzystać z bogatej oferty sportów wodnych. Również na twarzach miłośników golfa pojawi się uśmiech, gdy zobaczą atrakcyjne, najwyższej klasy pola golfowe, wybudowane wzdłuż wybrzeża Costa Blanca.

Golf Costa Blanca Campoamor IberiaHome

Dla naszych małych pociech znajdziemy w Benidormie liczne atrakcje wodne oraz park rozrywki. W okresie letnim dostępny jest park wodny Aqualandia. Park bogaty jest w zjeżdżalnie, baseny, rwące rzeki i kaskady. Również park Terra Mitica dostarczy całej rodzinie wielu wspaniałych wspomnień. Jest to tematyczny park rozrywki z wieloma karuzelami, kolejkami górskimi i zjeżdżalniami. Opowiada historię Greków, Rzymian, Egiptu i Półwyspu Iberyjskiego. Wszystko dopełnione jest występami magików, akrobatów i gladiatorów.

Długo by wymieniać nieskończoną ilość atrakcji i miejsc wartych obejrzenia na Costa Blanca. Dlatego rekomendujemy kontakt z nami i konsultację z naszymi przedstawicielami, którzy również doradzą wspaniałe miejsca, do których warto się udać, wedle Państwa preferencji.

Informacje o Costa Blanca Hiszpania - wydarzenia, ciekawostki, aktualności:

http://www.costablanca.org